Jesteś tutaj: HomePorady

Co to jest domena

Domena internetowa to mówiąc w skrócie adres Twojej strony. Mogą być domeny wielonarodowe (www.twojastrona.eu), krajowe (www.twojastrona.pl) regionalne (www.twoja strona.olsztyn.pl, tematyczne (www.twojastrona.biz.pl) i inne (www.twojastrona.org). Domena to ten zestaw liter, ktory wpisujesz w przeglądarkę internetową, aby połączyć się z konkretną stroną (nie myl przeglądarki z wyszukiwarką gdzie wpisujesz frazy, aby znaleźć interesujące Cię strony). Ceny domen u różnych operatorów wahają się od kilku złotych do nawet kilkuset jeśli są bardzo poszukiwane.

Jak umieścić lub edytować w artykule na stronie przekierowanie - link do dysku on drive (excel on line)

  • Logujemy się do Dysku On-Drive - https://onedrive.live.com
  • Otwieramy interesujący nas dokument
  • Kopiujemy jego adres znajdujący się w górnej cześci strony (Patrz rysunek poniżej - adres zaznaczony na niebiesko)
Czytaj więcej: Jak umieścić lub edytować w artykule na stronie przekierowanie - link do dysku on drive (excel...

Co to jest serwer?

Serwer to miejsce gdzie będzie przechowywana fizycznie Twoja witryna. To specjalny szybki komputer zazwyczaj z wieloma zabezpieczeniami. Usługa wynajęcia serwera nazywa się hostingiem. Ważne jest, aby serwer był szybki, bezpieczny posiadał możliwośc jak największego transferu danych i co najważniejsze, aby był tani. Ceny hostingu to przedział pomiędzy kilkadziesiąt, a kilkaset złotych rocznie w zależności od możliwości, warunków i operatora.

Jak zarządzać treścią witryny za pomocą panelu administracyjnego?

Macie Państwo do wyboru dwa rodzaje Panelu Administracyjnego, dzięki któremu będziecie mogli edytować treść swojej strony: PANEL Z POZIOMU WASZEJ STRONY oraz PANEL Z POZIOMU ZAPLECZA. Pierwszy panel jest prostszy, ale oferuje mniej możliwośći, natomiast drugi jest trochę bardziej skomplikowany, ale można dzięki niemu zdziałać więcej. W trakcie tworzenia Waszej strony internetowej powinniście przekazać informację na który panel się decydujecie (możliwe jest także korzystanie z obu)

Czytaj więcej: Jak zarządzać treścią witryny za pomocą panelu administracyjnego?

Jak zmienić dane w stopce strony

Są różne metody publikowania danych - treści - informacji w stopce naszej strony www. Dzisiaj omówimy taką, której treść znajduje się w module. Chcemy edytować następującą treść "Aktualne do ........." znajdującą się w prawym dolnym rogu naszej strony.

Czytaj więcej: Jak zmienić dane w stopce strony

Jak edytować KONTAKT

Bardzo często zadawanym pytaniem osób obsługujących swoje strony internetowe jest: "Jak mogę dokonać zmian w zakładce KONTAKT?". Skąd sie bierze to pytanie i dlaczego jest to bardziej skomplikowane niż edycja zwykłego artykułu na stronie zbudowanej w CMS JOOMLA?

Czytaj więcej: Jak edytować KONTAKT

Jak dodać do strony artykuł w KATEGORII

Czym jest artykuł w Kategorii? Jest to artykuł na naszej stronie www, któremu nadajemy odpowiednią kategorię. Niektóre zakładki są zbudowane w ten sposób, ze wyświetlają wszystkie artykuły z danej kategorii. Jeżeli więc wstawimy na stronę artykuł w hipotetycznej kategorii ZDROWIE to automatycznie będzie się on wyświetlał w określonej zakładce, do  której ta kategoria jest przypisana.

Czytaj więcej: Jak dodać do strony artykuł w KATEGORII

Jak dodać do strony zakładkę wyświetlającą treść innej strony www

Czasami zachodzi potrzeba wyświetlenia na naszej stronie treści innej strony www. Kiedy to stosujemy? Na przykład wtedy gdy współpracujemy z inną firmą i sprzedajemy jej produkty.

Czytaj więcej: Jak dodać do strony zakładkę wyświetlającą treść innej strony www

Dodawanie linków dofollow jako pomoc przy pozycjonowaniu strony

W tym artykule pokażemy na przykładzie realnie istniejącej strony i jej konkretnej zakładki, a mianowicie Stomatologia dziecięca warszawa jak wstawić na stronę link dofollow. Każdy z nas chciałby (no może z nielicznymi uzasadnionymi wyjątkami), aby nasza strona www wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania przez google oraz inne przeglądarki internetowe. Wiadomo, że linki dofollow są jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć.

Czytaj więcej: Dodawanie linków dofollow jako pomoc przy pozycjonowaniu strony

Formularz Zamówienia


Zamawiam następujące usługi *
Imię *
E-mail *
Nr telefonu *

Skontaktujemy się z Państwem tak szybko jak to tylko możliwe – najprawdopodobniej w przeciągu kilku godzin.


Jeżeli masz pytanie lub problem dotyczący budowy lub modernizacji strony www - możesz go opisać korzystając z formularza w zakładce KONTAKT. W miarę możliwości odpowiemy na Twoje pytanie, ciekawsze problemy opiszemy w zakładce PORADY.

Copyrigt © 2016 WITRYNA